Czego potrzebujemy?

Lista potrzeb naszego schroniska

1. Jak w każdym schronisku ZAWSZE przydaje się KARMA. Zależy nam, by szczeniaki i psy po zabiegach jadły lekkostrawną, dobrej jakości karmę – więc w miarę możliwości prosimy o karmę przeznaczoną dla szczeniaków małych ras (ze względu na drobne granulki, które w razie potrzeby można zalać i łatwo zrobić z nich „papkę”). Prosimy, aby karma dla szczeniąt i psów po zabiegach w miarę możliwości była dobrej jakości – marki takie, jak np. Brit, Arion, Josera i pokrewne.

Niemniej, każda karma w każdej ilości zostanie zjedzona – poza suchą karmą, chętnie przyjmiemy też ryż/kaszę/makarony – zbliża się zima, a w zimie psiakom gotujemy.

2. Preparaty przeciwpchelne/przeciwkleszczowe – schronisko to skupisko około dwustu psów w jednym miejscu, mimo regularnych ogólnych akcji odpchlania, pchły i tak się zdarzają… bo codziennie trafiają nowe psy! W naszym schronisku nie ma możliwości zakładania psom obroży, dlatego prosimy tylko o preparaty w kropelkach i w sprayach.

3. Akcesoria do czesania – szczotki/grzebienie oraz barrrdzo przydatne płyny/spraye do rozczesywania splątanej/sfilcowanej sierści.

4. Witaminy wszelkie – psy trafiają często w kiepskim stanie, a większość karm, które dostajemy jest raczej z dolnej półki jakościowej. Witaminy w proszku i w postaci olejów (np. Omegan), które możemy łatwo dodawać do mokrego jedzenia, są wyjątkowo przydatne.

5. Smycze i obroże – tego w schronisku zawsze mało. Mimo, że nasze psiaki nie są wyprowadzane na regularne spacery (budowa boksów na to nie pozwala), to takie akcesoria się bardzo przydają. Wolontariusze wyprowadzają psy do zdjęć, do czesania i innych zabiegów. Nierzadko zdarza się, że ktoś z odwiedzających, kto przyszedł tylko się zorientować, czy znajdzie się jakiś idealny psiak dla niego, zakocha się od pierwszego spojrzenia, a nie jest przygotowany na zabranie psa natychmiast (nie ma ze sobą ani obroży, ani smyczy).

6. Miski – TYLKO metalowe (ze względu na wytrzymałość i łatwą dezynfekcję).

7. Duże szczelnie zamykane pojemniki na karmę – małe nie zdają egzaminu w utrzymaniu porządku.

8. Gryzaki, smaczki – co prawda nie ma możliwości dawać ich na wybiegach ogólnych (ze względu na liczebność psów w boksach), ale wolontariusze zużywają regularnie olbrzymie ilości przy zabiegach pielęgnacyjnych – trzeba jakoś zestresowanemu psiakowi umilić te chwile i przekonać, że nie jesteśmy tacy źli.

Schronisko znajduje się na ulicy Braterstwa Broni 161. Czynne jest codziennie: w poniedziałki i wtorki od 11 do 16tej, w pozostałe dni tygodnia od 11 do 14tej. Przed przekazaniem darów warto zadzwonić do Biura Schroniska, aby dowiedzieć się, w jakich godzinach można przywieźć dary oraz co jest akurat najbardziej potrzebne.